Elan

photos

Fotoqalereya

video pic2

Facebook səhifəmiz

Stolüstü tennis üzrə Azərbaycan kuboku yarışlarına yekun vuruldu

 Stolüstü tennis üzrə təqvim-idman planına müvafiq olaraq oktyabrın 25-də Stolüstü Tennis Federasiyasının təşkilatçılığı ilə gənclər və yeniyetmələr arasında Azərbaycan kuboku yarışlarına yekun vuruldu. Şəxsi və komanda xarakteri daşıyan yarışlarda gənclər və yeniyetmələr üzrə 100-dək idmançı mübarizə aparmışdır.

Mükafatlandırma mərasimində Federasiyanın vitse-prezidenti Fazil Məmmədov qalibləri təbrik etdi və onlara uğurlar arzuladı. İdmançılara Gənclər və İdman Nazirliyinin diplomları, Federasiyanın kubok, medal və mükafatları təqdim olundu. 
Yarışların nəticələri:
Gənclərin şəxsi yarışları:
Qızlar
I yer - Qarayeva Nəzakət (məşqçi Məmmədov Vagif) 
II yer- Haşımova Aliyə (Məşqçi Cavadov Zakir)
III yer- - Əliyeva Aygül (Məşqçi Əliyeva Rufa)

Oğlanlar
I yer – Ansari İbrahim (Məşqçi Quluyev Qulu )
II yer – Hənifəzadə Murad (Məşqçi Cəfərov Ramil)
III yer– Abdullayev Fəxri ( Məşqçi Əliyev Tahir)

Qoşa yarışlar:
Qızlar:
I yer – Qarayeva Nəzakət – Məmmədova Səbinə
II yer – Əliyeva Aygül – Əhmədova Nigar
III yer – Babayeva Ləman – Rəsulzadə Aysu

Oğlanlar:
I yer – Ansari İbrahim – Hənifəzadə Murad
II yer – Məmmədov Nihad – Səmədzadə Nihad
III yer – Abdullayev Fəxri – Hacılı Rüstəm

Qarışıq qoşa yarışlar:
I yer – Ansari İbrahim – Mikayılova Zemfira
II yer – Pənahov Kənan – Qarayeva Nəzakət
III yer – Abdullayev Fəxri – Əliyeva Aygül

Yeniyetmələrin şəxsi yarışları:
Qızlar
I yeri – Abdulhəmidova Ləman (Məşqçi Vahabova Firəngiz)
II yeri – Mikayılova Zemfira (Məşqçi Mikayılov Zaur)
III yeri – Dadaşova Mehriban (Sumqayıt məşqçiləri)

Oğlanlar:
I yer – Pənahov Kənan (Quluyev Qulu)
II yer – Məmmədov Emin (Quluyev Qulu)
III yer – Əhmədzadə Adil (Quluyev Qulu)

Qoşa yarışlar:
Qızlar
I yer – Abdulhəmidova Ləman – İranpur Fidan
II yer – Mikayılova Zemfira – Əbilzadə Xədicə
III yer – Dadaşova Mehriban – Cəfərova Fatimə
Oğlanlar:
I yer – Məmmədov Emin – Becanov Xaliq
II yer – Pənahov Kənan – Əhmədzadə Adil
III yer – Eylazov Hüseyn – Məmmədbəyov Hacımurad

Qarışıq qoşa yarışlar:
I yer – Abdulhəmidova Ləman – Məmmədbəyov Hacımurad
II yer – Eylazov Hüseyn – Cəfərova Fatimə
III yer – Məmmədov Emin – Əbilzadə Xədicə

       
       
 mok  gin  ittf ettu 
       
       

Copyright © Azərbaycan Stolüstü Tennis Federasiyası