WhatsApp Image 2026 02 01 at 14.48.51
Stolüstü tennisçimiz Çində hazırlıq keçəcək
WhatsApp Image 2026 01 16 at 14.14.09
Stolüstü tennisçi Onur Quluzadə növbəti beynəlxalq təlim-məşq toplanışında iştirak edəcək. Seçmə komandamızın üzvü, baş məşqçi Mixail Timofeyevin rəhbərliyi ilə, yanvarın 17-dən 27-dək Çin Xalq Respublikasının Hebey əyalətinin Şiszyaçjuan şəhərində yerləşən “Zhenq Dinq” təlim-məşq bazasında hazırlıq keçəcək. Bu mərkəz Çinin stolüstü tennis üzrə milli komandalarının əsas bazası hesab olunur. Qeyd edək ki, təlim-məşq toplanışı qarşıdakı beynəlxalq yarışlara hazırlıq məqsədi daşıyır.
Stolüstü tennis üzrə milli komandanın məşqçisi mənzillə təmin olunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Milli Olimpiya Komitəsinin Prezidenti İlham Əliyev 2025-ci ilin idman yekunlarına həsr olunan mərasimdə idmanın inkişafında xidmətləri olan idmançıları və idman mütəxəssislərini mükafatlandırıb. Onların sırasında stolüstü tennis üzrə milli komandanın məşqçisi, Əməkdar məşqçi Ramil Cəfərov da olub. Dövlətimizin başçısı, təcrübəli mütəxəssisə idmanın inkişafındakı xidmətlərinə görə mənzil hədiyyə edib. Azərbaycan idmanına və idmançılarına verilən yüksək dəyərə, göstərilən daimi diqqət və qayğıya görə cənab Prezidentə təşəkkür edir, çətin və şərəfli işində yeni-yeni uğurlar arzulayırıq!